Konserve ve kuru mamaların zararı var mıdır?

Konserve ya da kuru mamalar, bir dönem sonra iç organlarda birikim yapar. Çünkü; hepsinde, uzun süre bozulmadan dayanabilmesi için, çok miktarda katkı maddesi vardır. Pişmiş veya işlenmiş gıdalar ile evcil dostunuzu beslemek onların sağlığına zararlıdır. Suni tahıl ve bir çok mama maliyetini düşürecek karbonhidrat esaslı köpek mamaları, sayısız sağlık problemlerine neden olur. BarfTR olarak bu beslenme yöntemini onaylamıyoruz.

BARF nedir?

Barf’ın açılımı çiğ et yemeyi biyolojik açıdan uygun hale getirmektir. BARF , köpekleri ve kedileri doğalarına uygun bir şekilde besleme diyetidir. BARF’ın amacı, hayvanların sağlığını ve ömrünü en üst düzeye çıkarmaktır. Bir köpeği veya kediyi nasıl düzgün beslersin? Tabi ki evrimsel anlamda kendini geliştirdiği en iyi diyet ile, bu ise biyolojik olarak uygun bir çiğ yiyecek diyetidir. Barf çoğunlukla et, kemik, meyve ve sebzelerden oluşan ve dostlarımıza çiğ olarak sunulan bir diyet şeklidir.

Çiğ besinlerin zararı var mıdır?

Çiğ besinlerin hayvanlara hiçbir zararı olmadığı bilimsel olarak kanıtlandı.Hayvanlar da çok severek yiyorlar. Hepsi taze olduğu için daha aromatik oluyor ve pişmediği için besleyiciliği bozulmuyor. Barf diyeti ile beslenen evcil hayvanlarda, ömrünün uzadığı ve bağışıklık sisteminin güçlendiği, alerji sorunlarının ortadan kalktığı, dişlerin güçlenip beyazlaştığı, daha az dışkı ve koku sorununu ortadan kaldırdığı, yumuşak ve parlak tüylerin yanı sıra, güçlü bir kürke ve tırnaklara sahip olduğu, eklem ağrıları ve kireçlenmenin azaldığı, artan kas kütlesi ile daha sağlıklı bir vücut gözlemlendiği ve sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalıştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Çiğ besinler kaşıntıyı azaltır mı?

Evet çiğ beslenmek doğal yapısı ile kaşıntıyı azaltır.

Çiğ besinler enerji verir mi?

Evet çiğ beslenmek daha fazla ve stabil bir enerji sağlar.

Çiğ besinler köpeğimin kokusuna etki eder mi?

Çiğ besinler köpeğinizin derisinin daha temiz kokmasını sağlar.

Köpeğim günlük ne kadar tüketmeli?

2-4 Aylık: Vücut ağırlığının %10 - %8'i / Günde 3 öğün

4-6 Aylık: Vücut ağırlığının %8 - %6'i / Günde 3 öğün

6-8 Aylık: Vücut ağırlığının %6 - %4'ü / Günde 2 öğün

8-12 Aylık: Vücut ağırlığının %4 - %3'ü / Günde 2 öğün

18 Aylık ve Üstü: Vücut ağırlığının %3 - %2'si / Günde 1-2 öğün

BARF'ı ısıtarak verebilir miyiz?

Barf’ın kesinlikle ısıtılmasını tavsiye etmiyoruz. Oda sıcaklığında buzu çözüldükten sonra tüketilmesini öneririz.

BARF'ı nerede saklamalıyım?

BARF'ı mümkünse -18 buzlukta şoklanmış şekilde saklamanız önerilir. Eğer buzluk imkanı yok ise buzdolabında; yani +4 soğukta buzu çözüldükten sonra 6 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.

Yavru ve hamile köpeklerde BARF tüketiminin bir zararı var mıdır?

Yavru köpekler sütten kesildikten sonra BARF tüketimi protein ve mineraller açısından çok faydalı olup gelişiminde tüm hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Aynı durum hamile köpekler için de geçerlidir.

Scroll to top
WhatsApp Sipariş İçin Tıkla!